AWARIA IRYNA WOJNA

Sobota 26 marca 2022

Wczoraj po raz kolejny zadrżałem ze złości, prawdopodobna awaria samolotu wiozącego polskiego Prezydenta na spotkanie z prezydentem USA znowu ośmiesza nasze państwo. Być może był to najważniejszy lot prezydenta Dudy w ostatnim czasie. Oczywiście przywykliśmy pokrywać takie kompromitacje hasłem – „Polacy, nic się nie stało!” Stało się, po raz kolejny stało się. W materii awarii samolotów głów państwa plasujemy się nadal na poziomie środkowej Afryki i to mnie rozsierdza, drażni nadal wyższość racji partyjnych nad państwowymi. Aż prosi się, żeby przejrzeć pod kątem aktywności rosyjskich szpiegów szeregi mechaników samolotowych.

To, co dzieje się obok nas, w Ukrainie, przypomina trochę zasadę tsunami, wtórne fale docierają i do nas i do reszty Europy i do całego świata. Wszystkie dotychczasowe wojny powodowały nieodwracalne zmiany, nie łudźmy się, że po ewentualnym zakończeniu wojny w Ukrainie, wszystko wróci do stanu sprzed 24 lutego. Nie, uzyskamy nowy kształt, jeszcze nie wiemy jaki. Liczmy się z tym, że dotyczyć to będzie również Polski.

Na co dzień spotykam ludzi uciekających z Ukrainy, niektórzy chcą czym prędzej ujść na Zachód, u nas nie czują się już bezpiecznie. Działa tu trochę zasada, jak się pali chata obok nas, to i nasza może się zająć.

W tym wszystkim staram się nie tracić z oczu ludzi, na przykład pani Iriny, która boi się nawet dźwięku karetek pogotowia w Lublinie, przypominają jej te jadące do ofiar bomb i rakiet wrodzonym  Charkowie. Dobrze, że mogliśmy jej – i innym siostrom i braciom z Ukrainy – dać bezpieczny dach nad głową w Lublinie. I Wy się do tego dołożyliście.

Do wolontariatu  zgłosić się można tutaj:

731 926 090

lub 81 534 2652

Prosimy także o dalsze wsparcie:

– przez zbiórkę:

www.pomagam.pl/ukraina

www.pomagam.pl/uchodzcyukraina

lub przelewem

Stowarzyszenie Solidarności Globalnej

nr konta 17 1240 1503 1111 0010 7256 9064

tytuł przelewu – darowizna na cele statutowe Ukraina

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.