ZOSTAW MNI E JESZCZE NA ROK

Niedziela 20marca 2022

Dzisiejszy wpis ma dwie części, na początek krótki raport weekendowy, a potem krótkie kazanie.

Raport

Na dobre rozkręca się nasza Szkoła Nauki Języka i Kultury Polskiej, jeszcze korzystamy z gościnnej Sali przy par. NMP Królowej Polski w Lublinie, ale wkrótce otworzymy docelowe miejsce. Na razie naukę – języka polskiego jako obcego – pobiera w dwóch grupach prawie 30 osób.

Weekend to intensywne działania naszego Mobilnego Szpitala, to dzieło wzięła na siebie Magda Szabała, pani doktor od wielu lat zaangażowana w pomoc bezdomnym, a teraz uchodźcom. Skrzyknęła swoje koleżanki i znajome, lekarki i pielęgniarki, w sobotę i niedzielę „obstawiają” miejsca wspólnego zakwaterowania – hale MOSiR i Start, bursy i internaty. Mamy lekarstwa, witaminy i wszelkie maści.

Wczoraj mogliśmy też kwestować na Jarmarku Ekologicznym, Lubartowska 77, dziękujemy – Robert Niedziałek.

Z kolei dzisiaj, w niedzielę 20 marca, zaprosiłem na Ekumeniczną Modlitwę zaprzyjaźnionych kapłanów z Kościoła Grekokatolickiego, Stefan Batrucha i Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego, Grzegorza Brudnego. Modlic się będziemy tam, gdzie teraz w większych grupach przebywają uchodźcy z Ukrainy (patrz plakat).

No i na koniec raportu, prezes Centrum Wolontariatu – Aneta Kołodziejczyk – wymyśliła rabatki z bratkami, w barwach Ukrainy.

Pewnie wiecie, ale powiem jeszcze raz – uruchomienie Szkoły Języka, Świetlicy, zakup lekarstw, wspominany wczoraj transport do Żytomierza – to wszystko nie byłoby możliwe bez Waszego wsparcia, wielkie brawa, Bóg zapłać, dziękujemy.

Cieszymy się z każdego wolontariusza, który chce poświęcić swój czas i energię, dołączajcie do nas:

Kontakt:

731 926 090

lub 81 534 2652

Prosimy także o dalsze wsparcie:

– przez zbiórkę:

www.pomagam.pl/ukraina

www.pomagam.pl/uchodzcyukraina

lub przelewem

Stowarzyszenie Solidarności Globalnej

nr konta 17 1240 1503 1111 0010 7256 9064

tytuł przelewu – darowizna na cele statutowe Ukraina

Tyle raport. Dalej jest kazanie.

Czytając dzisiejszą Ewangelię (patrz niżej) do głowy przychodzi mi jedno, krótkie westchnienie – „Panie, zostaw mnie jeszcze na rok!” Może wystarczy, abym mocniej się nawrócił, chciałbym też zobaczyć wolną Ukrainę.

Wg Łukasza 13,1 – 9

W tym czasie przyszli jacyś ludzie i donieśli Jezusowi o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar.

Jezus im odpowiedział: «Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, iż to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jeruzalem? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie».

I opowiedział im następującą przypowieść: «Pewien człowiek miał zasadzony w swojej winnicy figowiec; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: „Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym figowcu, a nie znajduję. Wytnij go, po co jeszcze ziemię wyjaławia?”

Lecz on mu odpowiedział: „Panie, jeszcze na ten rok go pozostaw, aż okopię go i obłożę nawozem; i może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz go wyciąć”».

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.