OKSANA JUŻ W DOMU NADZIEI

Sobota 26 lutego 2022

Oksana z synkami, to ostatnia rodzina ukraińska, którą przyjęliśmy w piątek do jednego z Domów Nadziei w Lublinie, wcześniej były inne rodziny. Nie wiem ile takich Domów oddamy do dyspozycji naszych sióstr i braci z Ukrainy, trochę to też zależy od Was.

Cieszę się, że odżywa polska solidarność, musi jednak nastawić się na maraton. W przypadku naszego środowiska – Centrum Wolontariatu i Stowarzyszenia Solidarności Globalnej w Lublinie – pracujemy wedle pewnej sprawdzonej formuły gościnności. Każdą rodzinę najpierw przyjmujemy przy herbacie, trochę poznajemy, potem kierujemy do któregoś z Domów Nadziei. Te Domy zaś to mieszkania lub domy udostępniane przez naszych przyjaciół, znajomych lub przez nas samych. Staramy się, aby przy każdej rodzinie był ktoś, kto będzie rozmawiał i słuchał. To bardzo ważna służba, słuchanie i rozumienie. Słyszymy i widzimy strach, oszołomienie nową sytuacją, czasami wręcz rozpacz, zwłaszcza gdy następuje rozłąka z bliskimi, którzy pozostali w strefie wojny.

Oczywiście potrzebujemy dalszych Domów, jeśli chcecie je udostępnić, prosimy o znak. Jeśli możecie wesprzeć naszą misję, w sumie już wspólną, bardzo prosimy o wsparcie finansowe: www.pomagam.pl/ukraina lub przelewem

Stowarzyszenie Solidarności Globalnej

nr konta 17 1240 1503 1111 0010 7256 9064

tytuł przelewu – darowizna na cele statutowe

Z góry Bóg zapłać i dziękujemy.

Druga sprawa, od soboty nasi wolontariusze  w roli tłumaczy z językiem ukraińskim i polskim, służyć już będą w trzech ośrodkach recepcyjnych przy przejściach w Hrebennem, Zosinie i Dołhobyczowie. Inni będą tam organizować ad hoc zajęcia dla dzieci. I dlatego poszukujemy wolontariuszy, którzy chcieliby pojechać do wspomnianych ośrodków w niedzielę i następne dni.  Zgłoszenia – 81 5342652.

I na koniec, starajmy się czuwać, najbliższe dni i tygodnie mogą przynieść rzeczy niewyobrażalne.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.