NA KAZANIU JUŻ ZMARŁEJ KASI

Poniedziałek 22 listopada 2021

Zmarła córka moich znajomych, dopiero skończyła 32 lata, pewnie powiem kazanie na pogrzebie Kasi. Zaprzyjaźniona anestezjolog mówi, że mogłaby przeżyć gdyby się zaszczepiła, czytam, że umiera coraz więcej młodych osób, nawet przed trzydziestką. Sytuacja w lubelskim szpitalu przy ul. Staszica jest dramatyczna, nie ma praktycznie wolnych miejsc. Nie znam osobiście żadnego lekarza, który kwestionowałby konieczność szczepień, choć słyszałem, że są tacy.

Ostatnie sobota, uczestniczę w pogrzebie ojca moich przyjaciół, jednocześnie jednak odbywa się tam – sześć pogrzebów, administracja ogranicza ich liczbę do 20 dziennie. Nabożeństwa coraz częściej odbywają się w kościołach parafialnych, po nich ostatnia stacja już na Majdanku. Gdyby wszystkie nabożeństwa odprawiane były w tamtejszej kaplicy, musiałaby działać 24 godziny na dobę. Pan Marek, od początku pracujący na wspomnianej nekropolii, mówi, że takiej sytuacji nie było od 45 lat, czyli od czasu kiedy założono cmentarz.

Wiem, nie przekonam kogokolwiek, kto nie wierzy w pandemię i pozytywny wpływ szczepień. Żyjemy w czasach wielkiego oderwania od rzeczywistości, ludzkie wybory dokonują się bez odniesienia do faktów. Co z tego, że coraz więcej młodych ludzi – starszych także – umiera przez covida? Słyszę często – „A ja uważam, że…”, to jest subiektywizm, co tam fakty, ja uważam inaczej. I drugi argument – „Czuję, że to ściema, ten wirus …”, to wybory emocjonalne. Jasne, można tak czuć, co tam 20 pogrzebów dziennie na Majdanku. Nie przekonam heretyków wirusowych, modlę się za nich. W tym przypadku wiara nie czyni cudów, ale zbija ludzi, tak, jak Kasię, na pogrzebie której powiem kazanie.

W wielu krajach już wprowadzono ograniczenia dla niezaszczepionych, popieram. Tak samo jak zakaz prowadzenia pociągów przez pijanych maszynistów , którzy „czują, że są trzeźwi” i „uważają inaczej”.

Co tam fakty, Kasiu , mam nadzieję, że jesteś w niebie. Z pamięcią o Tobie przekonałem już ponad 100 bezdomnych sióstr i braci do szczepienia, następni wezmą dawkę za tydzień.

Kasiu, mogłaś żyć, wierzyłaś inaczej.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.