PAN ANTONI WKRACZA W NOWE ŻYCIE

Wielki Wtorek 30 marca 2021

Pan Antoni wziął wczoraj pierwszą gorącą kąpiel po trzech latach. Wtedy utracił dom i zamieszkał w pustostanie. Tam nie ma wody, światła i gazu. Ani kuchni, sypialni czy toalety. Choć w zasadzie wszystko to jest w jednym pomieszczeniu.

Od trzech lat pan Antoni nie pije, swoje już wypił. Nie korzysta z żadnej pomocy społecznej, bo żadna taka pomoc nie wie o jego istnieniu. Nie zna go także policja, straż miejska ani żaden lekarz. Odwiedza go czasem kolega, pan Kaziu, czasem koleżanka pani Stasia. I od pięciu miesięcy ja z wolontariuszami.

Negocjacje z panem Antonim, odnośnie kąpieli, były długie. Wszystkie nasze „za” zbijał długą listą argumentów za szkodliwym wpływem higieny na zdrowie. Wczoraj też po raz pierwszy od trzech lat pan Antoni został profesjonalnie ostrzyżony przez Anetę (trochę naruszyliśmy zakaz działania salonów fryzjerskich, ale warto było), wcześniej radził sobie sam przy pomocy niezbyt ostrych nożyczek.

Oj, to był Wielki Poniedziałek w życiu pana Antoniego! I jest nadzieja, że krok po kroku na horyzoncie pojawi się także całkiem nowe życie.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.