MAMY POWODY DO RADOŚCI

Poniedziałek 15 lutego 2021

Przyjdźcie, radośnie śpiewajmy Panu! Tak rozpoczynam wiele dni, wczytując się na dzień dobry w jeden z psalmów. Oczywiście teraz dokucza nam – w Polsce – mróz i niskie ciśnienie. W Melbourne skarżą się na niskie letnie temperatury, tylko 20 stopni na plusie.

Przyjdźmy jednak i radośnie śpiewajmy Panu! Bo mamy co jeść na smaczne śniadanie, a niestety miliony naszych sióstr i braci – w Jemenie, Etiopii czy Somalii – zje albo nie zje, tylko stare konserwy z pomocy humanitarnej. Zje albo nie zje, wszystko zależy od miejsca w kolejce.

Radośnie śpiewajmy Panu, bo mamy samochody, piękne sklepy i dobre drogi, a na granicy Ukrainy i Donbasu codziennie giną ludzie od strzałów snajperów, o czym zresztą nie pamięta już prawie nikt oprócz rodzin zabitych.

Przyjdźcie, śpiewajmy radośnie Panu, bo żyjemy dobrym miejscu, gdzie nie lecą nam na głowy bomby i nie świszczą kule. A przecież jeszcze 80 lat temu, tak niedawno, to działo się nad polskim niebem.

Mamy wiele powodów do radosnego dnia, do śpiewania i zadowolenia. Dalej i bliżej od nas, są krainy smutku, rozpaczy i drżenia o kolejny dzień.

Mamy powody, aby dziękować Bogu. I wszystko, aby ta radość stała się udziałem innych.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.