SZUKAM LUDZI Z SAMOCHODEM I FANTAZJĄ

Sobota 13 lutego 2021

Poznali się w mało romantycznych okolicznościach, on nalewał chochlą zupę dla bezdomnych, ona trzymała tacę z miseczkami. Dokładnie nie pamiętam, mogło być na odwrót, ale przypomniałem im to na ślubie. Dzisiaj bawią już cudowną córeczkę.

Nie wiem czy dobrze zacząłem zachętę do naszego wolontariatu, ale dzisiaj o tym. Po raz kolejny zapraszam do włączenia się w szeregi naszego wolontariatu, już w poniedziałek startujemy z wiosennym naborem.

Kogo szukamy? Na przykład chętnych z samochodem i ważnym prawem jazdy, aby raz w tygodniu przywieźli zupę dla bezdomnych z określonego miejsca i odwieźli tam termosy po kolacji. Szukamy osób, które lubią (i potrafią) dużo mówić, twarzą w twarz i przez telefon, po odpowiednim przeszkoleniu mogą wspierać tych, co przechodzą różne kryzysy i najbardziej potrzebują rozmowy.

I szukamy takich, co potrafią fantazjować i opowiadać bajki dla dzieci, przez Internet udostępniamy te bajki chorym dzieciom w szpitalu klinicznym. Szukamy też takich wolontariuszy, którzy nie boją się słuchać i rozmawiać z takimi, co przesiedzieli kilka lat w więzieniu lub nawet dalej tam przebywają. No i szukamy takich wolontariuszy, którzy mówią po rosyjsku, żeby mogli wejść w kontakt w uchodźcami z Białorusi i Czeczeni, chyba, że ktoś włada jednym z ich języków. Bardzo też szukamy wesołych pań i panów, którzy pożartowaliby z osobami z zaburzeniami, osobowości i psychicznymi. No takich jeszcze, co nie mdleją przy siarczystych przekleństwach, jakie potrafią miotać dzieciaki z ulicy.

Jest nas już dużo, wolontariuszy, ochotników miłości bliźniego, którzy codziennie dają swój czas, energię i serce dla innych. Jest nas już dużo, ale szukamy jeszcze dwa razy więcej! Bardzo się ucieszymy, jeśli do nas dołączycie.

I na koniec zabawna dygresja, wśród wolontariuszy służących bezdomnym trwa obecnie walka narodowościowa o drugie miejsce na podium. Najwięcej jest Polaków, ale o drugie miejsce walczą Ukraińcy z … Nie zgadniecie! Z dziewczynami z Zimbabwe (mapa, mapa!)! Czarnoskórych dziewczyn z tego państwa przybywa, są już trzy!

Nie wiem czy dobrze zachęcam do wolontariatu, robię to jak umiem. Śmiało dołączajcie!

Szczegóły znajdziecie tutaj:

https://www.facebook.com/events/458986875134319

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.