PAPIER T. JAKO ZNAK SOLIDARNOŚCI Czwartek 26 listopada 2020

Solidarność ma czasami bardzo banalny wymiar. Ta nasza z uchodźcami z Białorusi przebywającymi w ośrodkach w Białej Podlaskiej, kol. Horbów i Bezwoli przyjęła postać garnków, apteczek z lekarstwami i żywności.

Napiszę jeszcze o jednym wymiarze, choć planowałem go pominąć. Jedna z kobiet przebywających w ośrodkach z zakłopotaniem poprosiła nas o … papier toaletowy. Nie chciałem uwierzyć, że tego produktu może także brakować. Niestety, okazało się, że to prawda. Poczułem się cholernie zawstydzony. Jak to, zapraszamy uchodźców do naszego kraju i nie zapewniamy im papieru toaletowego? Zatem tym razem nasza solidarność wyraziła się także w podarowaniu papieru toaletowego. Nie myślałem, że kiedyś dożyję takich czasów, a te z brakiem papieru za komuny jeszcze dobrze pamiętam.

Garnki przekazaliśmy do rodzin z dziećmi, aby mogły samodzielnie przygotowywać posiłki. Każdy ośrodek został także zaopatrzony w apteczki z podstawowymi lekarstwami na grypę i przeziębienie. Przy okazji przewieźliśmy również ufundowaną przez jednego z wolontariuszy pralkę dla wielodzietnej rodziny z Czeczenii (7 dzieci).

W najbliższą niedzielę ruszamy z kolejnym transportem, dowieziemy dla nowych przybyszów żywność, dla wszystkich kolejną dostawę papieru, dla rodzin z małymi dziećmi pampersy, trochę ubrań.

A na św. Mikołaja marzymy o ufundowaniu upominków dla wszystkich dzieci we wspomnianych ośrodkach, jest ich blisko 100.

O naszej akcji solidarnościowej z Białorusią pisałem już tutaj

http://itinerarium.pl/…/pomoglismy-i-bedziemy-pomagac…/

i tutaj:

Bardzo liczymy na wsparcie również z Waszej strony, można to zrobić na dwa sposoby. Przez stronę www.pomagam.pl/uchodzcybialorus lub wpłacając dowolną kwotę na konto:

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu

ul. Gospodarcza 2

20-217 Lublin

PL 64 1240 1503 1111 0000 1753 2101

tytułem: darowizna na cele statutowe – uchodźcy

Za każdą formę wsparcia bardzo dziękujemy. Dziękujemy Wam, solidarnym Polakom!

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.