WIELU LUDZI CZEKA NA WAS Czwartek 6 sierpnia 2020

W czwartek 6 sierpnia, wieczorem o godz. 18:00 wystartujemy z nową propozycją zaangażowania w programy, które prowadzimy w Centrum Wolontariatu w Lublinie. I uwaga! Wcale nie musicie mieszkać w Lublinie czy okolicy, żeby się do nas przyłączyć! Tym razem, na początek, wystarczy Internet i chęć pomocy innym ludziom.

Pomimo pandemii nie brakuje więźniów i osób opuszczających zakłady karne, tych ostatnich wciąż przyjmujemy fizycznie i na różny sposób wspieramy w powrocie do społeczeństwa. Ale szukamy dobrych pomysłów jak dotrzeć do więźniów, za pomocą Internetu i ciekawych innowacji, które możemy stworzyć po tej stronie murów i przekazać na tamtą.

Zamknięte są nadal ośrodki dla uchodźców i szpitale gdzie służyliśmy naszą wolontariacką pomocą. Ale tam da się dotrzeć dzięki Internetowi i pomysłowości, coś już wymyśliliśmy, ale z radością powitamy inne sugestie.

W służbie bezdomnym nie da się oprzeć na Internecie, bo jak przez to medium nalać gorącej herbaty i podać komuś kanapki? To realizujemy nadal w bezpośrednich kontaktach, przy zachowaniu wszelkich form bezpieczeństwa. Tak samo jest w przypadku pracy z dziećmi ulicy i niepełnoletniej młodzieży, która weszła w konflikt z prawem.

Internetu używamy, aby wspierać zaprzyjaźnione środowiska na Kubie, w Gruzji, Iraku, Ukrainie i Białorusi. Tutaj także jest dla Was miejsce.

Zapraszam Was do wspomnianych dzieł, bez względu na to ile macie lat, gdzie mieszkacie, czym się zajmujecie i jakie macie poglądy. Wystarczy, jeśli chcecie się włączyć w Budowanie Cywilizacji Miłości. Zapraszam do słuchania i oglądania od 18:00 na www.noweradio.pl lub na profilu FB Centrum Wolontariatu w Lublinie

https://www.facebook.com/events/750449222378138/

Potem to zaproszenie będzie także do oglądania i słuchania w Internecie.

Zapewniam, że wielu ludzi czeka na Was.

Fot. Wolontariusze podczas wcześniejszych rekrutacji.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.