ŚWIĘTUJCIE Z NAMI SETKĘ PAPIEŻA!

Już w sobotę zaczynamy świętować 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Będziemy świętować przynajmniej przez trzy dni. I po kolei.

W sobotę 16 maja, wierni wezwaniu Papieża do globalizacji solidarności oddajemy antenę naszego Nowego Radia przybyszom z innych krajów – www.noweradio.pl I tak w godz. 8:00 – 10:00 rano, zagości w radiu język ormiański (Armine Ożga – Margaryan). Audycję w języku ukraińskim możecie usłyszeć w godz. 11:00 – 13:00 (Tania i Andrzej), od 14:00 do 15:00 w języku arabskim (Syryjczyk Assef Saloom) a w godz. 16:00 – 17:00 program poprowadzą dwie Czeczenki – Lida i Luiza.

https://vimeo.com/418612659/4b9b74ec1b

W niedzielę 17 maja o godz. 12:00 blisko 120 osób (na tyle pozwalają przepisy) zbierze się na Mszy  Świętej w Hali Targów Lubelskich. To osoby bezdomne, ubogie, byli więźniowie i wolontariusze – chcemy podziękować Bogu za dar św. Jana Pawła II i prosić za Franciszka. Nie pojechaliśmy – na razie – do Rzymu, ale nie zapominamy o wdzięczności. Ta uroczystość będzie transmitowana w Naszym Radiu i na Itinerarium (FB), w wersji video, zapraszamy do łączności.

W poniedziałek 18 maja zachęcamy do włączenia się w Bukiet Miłosierdzia, czyli dzieła STO NA STO. Na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II chcemy stworzyć bukiet przynamniej 100 drobnych ale dobrych dzieł, np. ktoś może zrobić zakupy samotnej matce z dziećmi (przebywającej w ośrodku), ktoś może pojechać na godzinę z naszym Gorącym Patrolem i rozdawać kanapki bezdomnym (oczywiście zabezpieczamy kompletnie wolontariuszy). Resztę pomysłów ujrzycie wkrótce na FB. Mam nadzieję, że znajdzie się wśród nas 100 chętnych, św. Jan Paweł II nie obrazi się, jeśli będzie nas więcej. Pomyślcie o swoich kwiatach w tym bukiecie – tylko prosimy bez wierszyków, pomników i panegiryków. Jan Paweł II oczekuje dzieł miłosierdzia, prostych, twardych, konkretnych! Podzielcie się, proszę,  swoimi pomysłami, może zainspirujecie innych.

Świętujmy razem tę papieską setkę, na kolejną możemy się nie załapać!

Ks. Mietek

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.