KATOLICY DO PISMA ŚWIĘTEGO! NIE GRYZIE! Środa 22 stycznia 2020

Najbliższa niedziela będzie „Niedzielą Słowa Bożego”, jej celem jest bliższa przyjaźń wiernych z Pismem Świętym. Sama idea jest dość humorystyczna, zakłada, że katolicy powinni zdjąć z półki Biblię, zajrzeć do niej i co nieco poczytać. Trochę to przypomina sytuację kierowców, którzy powinni zajrzeć do przepisów o ruchu drogowym.

Na feryjnym obozie z dziećmi pytam czy czytają Pismo Święte. Jeden z chłopców odpowiada, że nie czyta, bo mama mu zabroniła. Bo jeszcze zabrudzi! Racja, książka powinna być czysta, zwłaszcza święta.

Jeden z kaznodziejów w poprzednią niedzielę całe kazanie poświęcił parafianinowi panu Maciejowi, który nie przyjął proboszcza po kolędzie. Ten zacny kapłan powinien przeżyć nie tylko Niedzielę Słowa Bożego, ale nawet cały Rok Biblijny. Może wtedy zrozumiałby, że na kazaniach warto odnosić się do Ewangelii.

A już na ponowne studia teologiczne i biblijne odesłałbym niesławnego karmelitę z Warszawy, który nie chciał udzielić komunii świętej Szymonowi Hołowni, dwie niedziele wcześniej.

Kocham Pismo Święte, uczy mnie miłości do Pana Boga i ludzi. I do sikorek, które coraz radośniej ćwierkają, bo już światła dużo.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.