POWITANIE WOJNY Wtorek 7 stycznia 2020

Nie wiem jak długo poczekamy jeszcze na wojnę, która obejmie cały świat i zostanie nazwana trzecią z kolei. Na pewno jest do niej coraz bliżej. Śledzę wydarzenia na Bliskim Wschodzie, przypominają niestety początek pierwszego światowego konfliktu (1914), który rozpoczął się od zabójstwa arcyksięcia Franciszka Ferdynanda.

Od czasu zakończenia drugiej wojny, większe konflikty omijają najbogatsze rejony świata. Ostrzeżenie papieża Franciszka, że trwa trzecia wojna światowa w kawałkach jest lekceważone.

Mam wrażenie, że świat zachodni, łącznie z Polską, „dojrzał” do kolejnego światowego konfliktu. Jest nam tak dobrze, że może być już tylko gorzej. Potrzebujemy nowych emocji, mocnej dawki adrenaliny, a to daje wojna, krew, śmierć i prawdziwe dramaty. Wszystko inne już mieliśmy, wieje nudą.

Niepokoją mnie zapewnienia niektórych przedstawicieli naszych władz, obwieszczających, że Polska jest bezpieczna. W epoce globalizacji i Internetu (śmiercionośnego), takie gadki są żałosne.

Powoli witajmy się z wojną, której rezultatu nie możemy przewidzieć. Chyba, że pozwolimy Panu Bogu odmienić nasze serca przez miłość. Chociaż najczęściej takie pragnienia przychodzą jednak dopiero po zakończeniu wojny.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.