MODLITWA ZA NASZE RODZINY Niedziela Świętej Rodziny 29 grudnia 2019

Rodzina jest sztuką budowania trwałych i dających szczęście więzi. Najbardziej doskonałą więzią łączącą osoby jest Trójca Święta, tak, pamiętajmy, że Ojciec, Syn i Duch Święty to osoby.

Żyjemy w czasach kiedy łączymy się z ludźmi kontraktami, umowami albo słabymi przylepcami emocji. Formuła – „Na całe życie”, jest niewyobrażalna i coraz bardziej nieosiągalna.

Pan Bóg jest Kimś, kto może nas łączyć właśnie do końca życia i na zawsze. Tak było w przypadku Świętej Rodziny.

Pomódlmy się dzisiaj za nasze rodziny, oddajmy je Panu Bogu. On najlepiej wie, jak jednoczyć osoby w przyjaźnie, miłości i rodziny.

LITURGIA SŁOWA

Gdy mędrcy się oddalili, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić».

On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu; tam pozostał aż do śmierci Heroda. Tak miało się spełnić słowo, które Pan powiedział przez Proroka: «Z Egiptu wezwałem Syna mego».

A gdy Herod umarł, oto Józefowi w Egipcie ukazał się anioł Pański we śnie i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i idź do ziemi Izraela, bo już umarli ci, którzy czyhali na życie Dziecięcia».

On więc wstał, wziął Dziecię i Jego Matkę i wrócił do ziemi Izraela. Lecz gdy posłyszał, że w Judei panuje Archelaos w miejsce ojca swego, Heroda, bał się tam iść. Otrzymawszy zaś we śnie nakaz, udał się w okolice Galilei. Przybył do miasta zwanego Nazaret i tam osiadł. Tak miało się spełnić słowo Proroków: «Nazwany będzie Nazarejczykiem».

(Mt 2,13 – 23)

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.