NIE DAJCIE DIABŁU ZABRAĆ SWOJEGO SZCZĘŚCIA Kazanie na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Niedziela 8 grudnia 2019

Przydarzyła się młodej dziewczynie z Nazaretu tajemnicza rozmowa, zapewne w myślach. Rozmówcę nazwała aniołem.

Uwierzyła, że to sam Bóg mówił do Niej, przez Jej myśli. A jak Bóg to i rzeczy niezwykłe. Uwierzyła, że dla Boga nie ma nic niemożliwego.

Miewamy sny albo dobre rozmowy, niekoniecznie zaraz z aniołami, albo z aniołami o ludzkich twarzach i głosach. Pojawiają się nam śmiałe pomysły, nadzieje i marzenia. Wahamy się trochę i wtedy przychodzi diabeł, mistrz zwątpienia i szepce – To się nie uda! To nie ma sensu! Daj sobie z tym spokój! Nie dam rady! Zaczynamy mu wierzyć i spokojnie idziemy spać, niezwykłe historie odsyłamy do krainy wiecznego niespełnienia.  W tej krainie jest też marzenie o wiecznym życiu.

Dla Boga nie ma nic niemożliwego. Posłuchajcie Jego głosu, w swoich myślach, marzeniach, w tym, co mówią do nas ludzie. I nie pozwólcie diabłu zabrać swojego szczęścia, tego tutaj i tego wiecznego. Mario, święta nastolatko z Nazaretu, módl się za nami, niech się spełnią nasze marzenia.

Liturgia słowa

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja.

Wszedłszy do Niej, anioł rzekł: «Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co by miało znaczyć to pozdrowienie.

Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca».

Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?»

Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego okryje Cię cieniem. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, którą miano za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego».

Na to rzekła Maryja: «Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego».

Wtedy odszedł od Niej anioł.

(Łk 1,26 – 38)

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.