BOŻE NARODZENIE WŚRÓD AFER W LUBLINIE Sobota 7 grudnia 2019

Boże Narodzenie, obecność Boga pomiędzy nami, wniosło w życie ludzi nadzieję, że istnieje coś więcej niż jedzenie, picie, spanie i umieranie. Coś więcej. Czyli nadzieję na życie wieczne. Bo przecież po to Bóg stał się człowiekiem, aby każdy z nas mógł stać się córką i synem Bożym, a przez to na zawsze ocalił swoje istnienie.

Piszę o tym z miasta, którym wstrząsnęło ostatnio kilka wydarzeń. Tydzień temu matka udusiła swojego, jedynego 10-letniego syna, wiele już o tej tragedii napisano. Od wczoraj Lubin żyje „przekrętem na milion złotych”, czyli byłego przewodniczącego Rady Miasta oskarżonego o chęć przyjęcia łapówki. W międzyczasie aresztowany został ksiądz Tomasz, oskarżony o czyny pedofilskie. Tak się składa, że wszystkie te osoby znam. Zamykam usta przed osądzaniem kogokolwiek.

I wracam do nadziei wiecznego życia, objawionej w tajemnicy Bożego Narodzenia. Nie wolno stracić z oczu tej perspektywy. Inaczej wszystko będzie się obracać wokół jedzenia, picia, pieniędzy, skandali i umierania. Jak dobrze, że Boże Narodzenie niesie nadzieję wiecznego życia.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.