PO KRÓLEWSKU KOCHAĆ Kazanie na Uroczystość Chrystusa Króla Niedziela 24 listopada 2019

Chciałbym znaleźć się w sytuacji Dobrego Łotra, zresztą uznanego za świętego. Chciałbym wykorzystać choćby ostatnią szansę na uniewinnienie, na miłosierdzie.

 Chciałbym także nauczyć się od Chrystusa królewskiego ułaskawiania, dawania ludziom ciągle nowych szans, chciałbym nauczyć się Jego rozmachu miłosierdzia. Nie patrzyć na zło i słabości innych, ale na każde ich najmniejsze dobro.

Dzisiaj mamy radosne święto królujących dzięki przebaczeniu, zrozumieniu i miłości. Stąd moje najlepsze życzenia dla Was wszystkich.

Ewangelia na dziś:

Gdy ukrzyżowano Jezusa, lud stał i patrzył. A członkowie Sanhedrynu szydzili: «Innych wybawiał, niechże teraz siebie wybawi, jeśli jest Mesjaszem, Bożym Wybrańcem».

Szydzili z Niego i żołnierze; podchodzili do Niego i podawali Mu ocet, mówiąc: «Jeśli Ty jesteś Królem żydowskim, wybaw sam siebie».

Był także nad Nim napis w języku greckim, łacińskim i hebrajskim: «To jest Król żydowski».

Jeden ze złoczyńców, których tam powieszono, urągał Mu: «Czyż Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas».

Lecz drugi, karcąc go, rzekł: «Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? My przecież – sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił».

I dodał: «Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa».

Jezus mu odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam ci: Dziś będziesz ze mną w raju». (Łk 23,35 – 43)

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.