KIEDY JUŻ W MAJESTACIE PRAWA ZABIJEMY DIZECI Czwartek 7 listopada 2019

Troje belgijskich dzieci w wieku 9, 11 i 17 lat poddano eutanazji wstrzykując w ich organizmy śmiertelne zastrzyki. To całkowicie zgodne z tamtejszym prawem. W sąsiedniej Holandii jedna czwarta zgonów jest efektem eutanazji, to dobry interes dla klinik, za każdą tak zadaną śmierć instytucja kasuje 3 000 euro. Ponadto eutanazja wpisana jest tam jako „podstawowa usługa zdrowotna”, na którą składają się wszyscy ubezpieczeni. Wkrótce holenderski parlament zajmie się dopuszczalnością eutanazji wobec dzieci do 12 roku życia. Przypuszczam, że stosowne ustawy zostaną uchwalone.

Eutanazja jest tania, dużo tańsza od długiego leczenia z użyciem kosztownych lekarstw. Ponieważ dzisiaj liczy się to, co tańsze (ale niekoniecznie dobre), myślę, że trendy z Beneluksu szybko rozprzestrzenią się na cały kontynent. Nie wykluczając Polski, bo u nas rachunek ekonomiczny zaczyna odgrywać wiodącą rolę.

Nie dziwi mnie ta tendencja, św. Jan Paweł II nazwał ją „anti – life mentality”, czyli mentalnością przeciwną życiu, jej owocem jest nie tylko eutanazja ale także aborcja i zgoda na stosowanie kary śmierci. Pro – life, myślenie i działanie za życiem, jest dziś w odwrocie, kosztuje dużo więcej niż śmierć w takiej czy innej postaci.

W najbliższym czasie nasza cywilizacja podążać będzie w kierunku taniej i coraz tańszej śmierci. Co będzie w dalszej przyszłości? To zależy na ile obudzimy się do umiłowania życia i Tego, który jest jego Stwórcą.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.