SAMEGO BOGA CI ŻYCZĘ Kazanie na święto Podwyższenia Krzyża Sobota 14 września 2019

Krzyż jest mi bardzo bliski, pewnie dla wielu z was także. Krzyż to nasza wiara, znak męki i śmierci Chrystusa, cała polska tradycja. Jednocześnie, co odczuliśmy w ostatnich latach, krzyż jest świetnym pretekstem do awansu lichych artystów poprzez profanacje i znieważania.

Dla mnie krzyż to zarazem wiara, nadzieja i miłość. Wiara, bo to znak Chrystusa. Nadzieja, bo to co trudne i złe, można przezwyciężyć. Miłość, bo sens ma oddawanie siebie drugiemu.

Krzyż to też tajemnica głębszej więzi i tajemnicy tego, co dzieje się między nami ludźmi. Dobrze pamiętam krzyżyki babci, kiedy wyjeżdżałem z domu rodzinnego, potem palce mamy kreślące ten znak na moim czole. Krzyż to błogosławieństwo i obrona. Dlatego wiele matek i ojców robi znak krzyża na głowach zasypiających dzieci. Znam także małżonków, którzy obdarzają się w ten sposób obietnicą wierności i pamięci.

Jak możecie, pobłogosławcie się tym znakiem dzisiaj. A jak ktoś bliski wam jest daleko w kilometrach, to poślijcie w jego stronę krzyżyk. Niech Bóg Cię strzeże. Pamiętam o Tobie. Najlepiej życzę, samego Boga!

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.