Z WIARĄ W TEN TYDZIEŃ Poniedziałek 8 lipca 2019

Warto rozpocząć dzień i tydzień od wiary. Bohaterowie dzisiejszej Ewangelii z wiarą zawalczyli o zdrowie swoje i bliskich. Twoja wiara cię ocaliła, słyszy chora od dwunastu lat kobieta. Przyjdź i połóż rękę na moją córkę, prosi z wiarą zwierzchnik synagogi i dziewczynka wraca do życia.

Wiara. Rzeczy niemożliwe i beznadziejne nie istnieją dla kogoś kto wierzy.

Gdy Jezus mówił do uczniów, oto przyszedł do Niego pewien zwierzchnik synagogi i oddając Mu pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i połóż na nią rękę, a żyć będzie». Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim. 

Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Mówiła bowiem sobie: «Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa». 

Jezus obrócił się i widząc ją, rzekł: «Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła». I od tej chwili kobieta była zdrowa. 

Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: «Odsuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi». A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy. (Mt 9, 18 – 26)

Itinerarium

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.