PRZYPATRZCIE SIĘ PTAKOM! Środa 22 maja 2019

Ptakom przypatruję się z kilku powodów, które także Wam polecam. Po pierwsze są naturalnie piękne i w świecie kosmetyków, operacji plastycznych oraz botoksu odsyłają nas do pierwotnej harmonii, którą dzisiaj zakrywają wszelakie przetwarzane dziwadła.

Po drugie, ptaki oderwane są od ziemi ale nie od rzeczywistości. To ważne, bo dzisiaj dominuje przekonanie, że przywiązanie do rzeczy i pieniędzy jest warunkiem realizmu i zdrowego rozsądku.

Po trzecie, najlepsze opery świata przegrywają z tym, co wyśpiewują trznadle, słowiki, makolągwy i cała reszta. Można to usłyszeć o brzasku, w czas jutrzenki, czyli wtedy gdy jest już jasno ale jeszcze nie wzeszło słońce. O zgrozo, obecnie występy ptasiej opery trwają od 3:30 (trzeciej trzydzieści) rano przez około godzinę.

I po czwarte. Przypatruję się ptakom, bo do tego wzywał Pan Jezus (cytat niżej). A z Jego nauki wynika, że jesteśmy bezgranicznie kochani przez Boga. Przypatrzcie się ptakom!

Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? (Mt 6).

Itinerarium

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.