DOBRY ADRES PANA JEZUSA

Czwartek 7 marca 2019

W chrześcijaństwie, w Ewangelii, najważniejszy jest Chrystus. Wierzymy, że On teraz mieszka w ubogich, odrzuconych, samotnych i cierpiących. Naśladowanie Chrystusa polega na przygarnianiu tych wszystkich ludzi.

Od prawie czterech miesięcy codziennie wieczorem jeździmy w Lublinie do naszych braci i sióstr przebywających w pustostanach, komórkach, altankach działkowych lub wprost w śmietnikach. Przywozimy gorącą zupę, herbatę, chleb, konserwy, ubrania, witaminy, czasem robimy opatrunki – to wszystko zobaczycie na dołączonych zdjęciach. Przede wszystkim rozmawiamy, żartujemy i słuchamy. Każdy może do nas dołączyć.

Najważniejszy jest Chrystus, w Ewangelii i Wielkim Poście.  

Ewangelia na dzisiaj:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszyznę, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; zostanie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie». 

Potem mówił do wszystkich: «Jeśli ktoś chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa. Bo cóż za korzyść dla człowieka, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?» (Łk 9,22-25)

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.