DWIE MIŁOŚCI NA ŚWIĘTO

Kazanie na Święto Chrztu Pańskiego Niedziela 13 stycznia 2019

Dzisiejsze święto przypomina przynajmniej o dwóch miłościach. O jednej słyszymy w Ewangelii – „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. To miłość Boga do każdego z nas. Proszę sobie swoje imię wstawić zamiast „tyś”, dla przykładu, „Agnieszko, Katarzyno, jesteś moją umiłowaną córką”, „Andrzeju, Pawle, jesteś moim umiłowanym synem”.  Cieszę się tą miłością, tym, że Bóg zna mnie po imieniu i w chrzcie obdarował początkiem mojego wiecznego życia.

I druga miłość, ta od rodziców, którzy przynieśli mnie do kościoła na chrzest, bo wierzyli, że dają to, co najlepsze, a właściwie Kogoś – samego Boga.

Dwie wielki miłości, które ten dzień czynią radosnym świętem.

Liturgia słowa:  

Gdy lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest on Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: „Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem”. Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił na Niego w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”.

(Łk 3,15-16.21-22) 

Itinerarium

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.