DAJ MI SZANSĘ JESZCZE RAZ

Czwartek 11 października 2018 Nie raz było tak, że nie zostałem wysłuchany przez ludzi mimo, że prośby dotyczyły rzeczy dobrych, słusznych i możliwych do spełnienia. Zupełnie inaczej z prośbami, które kieruję do Pana Boga. Zawsze na nie odpowiada i zawsze po Swojemu, czyli niekoniecznie tak jakbym chciał. Rozumiem to, bo On nie jest od spełniania moich próśb, za to zwykle daje to, co okazuje się być lepsze od moich pomysłów.

Może to wydać się komuś dziwne, ale nauczyłem się dużo słuchając próśb Ryszarda Riedla („Dżem”, dla młodszych) i Tadeusza Nalepy. Pierwszy w swojej genialnej „Modlitwie” prosił w zasadzie o jedno – „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”. Drugi śpiewał: Błagam daj mi szansę jeszcze raz, daj mi ją ostatni raz”.

Riedel i Dżem: https://www.youtube.com/watch?v=U-X7_nX1oeY

Nalepa:  https://www.youtube.com/watch?v=99f7par4snc

Wiem, że takie prośby Pan Bóg spełnia chętnie. A czy możemy mieć prośbę ważniejszą, niż ta, wyśpiewana tak genialnie przez ojców polskiego bluesa?

 

 

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: „Przyjacielu, pożycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przybył do mnie z drogi, a nie mam co mu podać”. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: „Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci są ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie”. Powiadam wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje.

I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu zostanie otworzone. Jeżeli któregoś z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą». (Łk 11, 5 – 13)

 

Itinerarium

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.