ŻEBY NIE GUBIĆ CHRYSTUSA

Poniedziałek 11 czerwca 2018 Granice są miejscem  (i czasem), gdzie czeka na nas Bóg. I najpierw są to granice w naszych sercach. Maria z Nazaretu przekroczyła w sobie most wiodący od tego, co tylko ludzkie, ku temu co niesamowite i zaskakujące, ale Boże.

W myślach także są granice, zwykle więzimy nasze myśli w schematach, co można a czego nie, co da zysk a co może skończyć się stratą. Pewnie dlatego św. Paweł wzywał, byśmy odnawiali się w naszym myśleniu.

Jak już przekroczymy granice w sercu i myślach, łatwo będzie przekroczyć granice więzienia, aby spotkać się z jego mieszkańcami. Bardzo się dziwię, jak wielu chrześcijan nie odwiedziło do tej pory więzienia. Dlatego nie dziwię się, że wielu ma problemy z odkryciem obecności Chrystusa. Bardzo się dziwię, że wielu chrześcijan nie spotkało się z jakimkolwiek uchodźcą. I znowu, nie dziwię się, że wielu chrześcijan traci wiarę. Byłem w więzieniu, a odwiedziliście Mnie. Byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie. Dopóki nie przekroczymy granic w sercu i nie odnowimy myślenia, będziemy gubić Chrystusa.

Siostry i bracia, niech Duch Boży natchnie nas do odważnego przekraczania granic w naszych sercach i myślach, abyśmy codziennie spotykali Żywego Chrystusa.

Itinerarium

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.