DUCH W RUCH

Kazanie na Wielkanoc 2018 1 kwietnia 2018 Oby zmartwychwstania Duch wprawił polskich chrześcijan  w święty ruch. W ruch, bo większość mieniących się chrześcijanami żyje tak, jakby znało tylko jedno zdanie z Ewangelii: „Idźcie i odpocznijcie nieco” (Mk 6,31).

Chrześcijaństwo realizowane na siedząco jest domeną Polaków. W dniu powstania z martwych Chrystus zostawił nam zadanie: „Idźcie na cały świat!” Idźcie do samotnych, chorych, smutnych, zgnębionych, zrozpaczonych, biednych, zranionych, poharatanych i pogubionych. Idźcie i zanieście im Chrystusa w swoich słowach, gestach i czynach. Od stania w miejscu niejeden już zginął, jak napisał Edward Stachura.

Od stania zginął, co dopiero od siedzenia. My jednak posiedzimy przy śniadaniach z jajkiem, potem przy rosole, przy kawie i przy wódce wreszcie. Ci którzy siedzą, w kościelnych ławkach, za stołami, przy smartfonach, którzy siedzą i nie idą, na darmo się modlą i śpiewają „Alleluja”.

Oby zmartwychwstania duch, wprawił nas w ruch, w ruch miłości. Ci, którzy temu Duchowi się oddali, kochają,  bo wiedzą, że „przeszli ze śmierci do życia” (1 J 3,14).

Itinerarium

1 response to DUCH W RUCH


  1. Pingback: DUCH W RUCH - Praktyka - ItinerariumItinerarium

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.