Z POWROTEM DO LUDZI!

Czwartek 15 lutego 2018 Od miesiąca pani Tracey Crouch kieruje w Wielkiej Brytanii ministerstwem ds. walki z samotnością. Posmutniałem czytając po raz pierwszy depeszę z tą szokującą informacją. Według badań aż 9 mln Brytyjczyków (czyli prawie 20% całej populacji) boryka się z problemem samotności. Dane podają, że ponad 200 tys. starszych osób w ciągu miesiąca nie przeprowadziło z nikim ani jednej rozmowy, a około 5 mln dorosłych nie ma bliskich przyjaciół, również ich kontakty z rodziną są ograniczone. Naukowcy udowodnili, że izolacja społeczna zwiększa o 50 proc. ryzyko przedwczesnej śmierci.

Często piszę tutaj o rozpadzie relacji między ludźmi i oddalaniu się od siebie (choć wzrastają możliwości kontaktu). Pomimo ekscentryczności Brytyjczyków, obawiam się, że za ich przykładem pójdą inne kraje. I jestem przekonany, że to nie koniec. Ministerstwo ds. Obrony Prawdy, Ministerstwo ds. Promocji Przyjaźni, Ministerstwo ds. Rozwoju Dobra, Ministerstwo ds. Solidarności i Ministerstwo ds. Odnowy Miłości, czekają w kolejce. Wszystkie te wartości są porzucane przez dominującą dziś cywilizację. Oczywiście żadne ministerstwo nie zwalczy samotności i nie przywróci prawdy czy miłości, nie zrobią tego żadne ustawy i nie wiem jak wielkie nakłady finansowe.

Od wczoraj apeluję o powrót do ludzi, jako program na Wielki Post. Powrót do ludzi to także rdzeń nawrócenia, to droga naśladowania Chrystusa, który szedł do ludzi, gromadził ich i łączył, uczył miłości i solidarności. Wszelkie rozdzielanie i oddalanie jest dziełem szatana, przeciwnika spraw Bożych. Z powrotem do ludzi!

 

Itinerarium

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.