PAN JEZUS W HASANIE ZAPUKAŁ

Kazanie na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy Niedziela 14 stycznia 2018 Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, utożsamiającym się z cudzoziemcem przyjętym lub odrzuconym każdej epoki (por. Mt 25,35.43).

To napisał papież Franciszek w Orędziu na tegoroczny Dzień Uchodźcy i Migranta, dziś właśnie obchodzony. Wspominałem tutaj kiedyś o Hasanie, Czeczenie, któremu nieznany Polak w sklepie, w Lublinie, zakupił trzy koszule, ciesząc się, że może wspomóc brata uchodźcę.

Myślę i mam nadzieję, że tak wobec sióstr i braci uchodźców postąpiłaby większość moich rodaków, pomimo tego, co widzę w sondażach.

Będę się dziś modlił za uchodźców i migrantów ale trafiła mi się także w tę niedzielę okazja uczestniczenia w czeczeńskim weselu, nie wiem tylko jak mi pójdzie z lezginką. Jak Dzień Uchodźcy to z uchodźcami!

Przy okazji, jak najserdeczniej dziękuję wszystkim, którzy dzięki tym wpisom – między innymi – nadal ofiarnie wspomagają pomoc dla uchodźców, wiem, że to czynicie z powodu Pana Jezusa, mieszkającego w Hasanie i tysiącach innych sióstr i braci szukających nowego życia w gościnnej Polsce.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.