DLA NAS I CAŁEGO ŚWIATA

Czwartek 5 października 2017 Piszę często o koronce do Bożego Miłosierdzia, dziś także przy okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny.

My i cały świat nie potrzebujemy niczego bardziej jak Bożego Miłosierdzia. Miej miłosierdzie dla nas i całego świata. Miłosierdzia nie da się kupić, można o nie tylko prosić. Prosić z nadzieją i wiarą. To najtrudniejsze dla nas – prosić. Proszenie jest wyrazem dobrej bezradności, bo czujemy, że nic od nas nie zależy, że możemy coś otrzymać tylko w darze. W prośbie ujawnia się prawda o nas, którą zwykle zagłuszamy. Nie mamy wpływu na wojny, zamachy terrorystyczne, huragany, nagłe choroby czy szalonych kierowców. Nie od nas zależą krachy finansowe i nieznane formy groźnych wirusów. Nawet deszczu nie umiemy powstrzymać. Nie umiemy też zapobiec decyzjom ludzi, którzy od nas odchodzą, kiedy umiera miłość. Tych prawd unikamy, wolimy czuć się panami życia i przyszłości.

Mamy jednak dziś co jeść, bomby nie spadną na nasze ulice i domy, grozi nam najwyżej przeziębienie. Może jest tak ponieważ wielu ludzi codziennie i ufnie prosi: Miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Itinerarium

Dodaj komentarz