FLAGA POLSKA W KOLORACH MIŁOSIERDZIA

 

Wtorek 2 maja 2017 Dzień Flagi polskiej – dziś obchodzony – jest jednym z najmniej mądrych „dni” w polskim kalendarzu. Rywalizuje z Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego obchodzonego w ostatnią niedzielę – pisałem już o tym – http://itinerarium.pl/2017/03/15/kiepski-dzien-dla-pisma-swietego/

Potęguje się dziś moda na białoczerwone flagowanie, nie tylko przed domami i na samochodach, w białoczerwonych popielniczkach można już gasić papierosy a z bidonów w tych kolorach można popijać herbatę. Flagowanie jest zastępczą formą patriotyzmu, podobnie jak narodowa lektura Biblii jest zastępczą wersją pobożności.

Żałuję, że jeden z naczelnych idiotów Polski, Kuba Wojewódzki, nie został ukarany przykładnie za włożenie polskiej flagi w psie łajno w dn. 25.03.2008  (ponoć prowokacyjnie). Nie marzę o tym, by wbić go na pal, ale żeby chociaż zapłacił sto tysięcy złotych (za ów wybryk, o ile wiem, stacja TVN zapłaciła blisko pół miliona kary, ale Wojewódzki nic). Te sto tysięcy złotych niechby poszło na leczenie ukraińskich żołnierzy rannych w walkach w Donbasie. Tenże idiota Wojewódzki z nie mniejszym idiotą kompanem Michałem Figurskim sugerowali, że można gwałcić Ukrainki pracujące w Polsce (audycja w Radiu Eska, czerwiec 2012).

Pamięć mam dobrą, flagą, którą Wojewódzki wetknął w psie łajno (plastikowe), Romek Strzałkowski owinął się 28 czerwca 1956 roku w trakcie protestów robotniczych w Poznaniu. Krew z piersi 13- letniego Romka powiększyła czerwień w naszym polskim sztandarze. Na grobie gen. Władysława Andersa na Monte Cassino kwiaty zawsze są białoczerwone kwiaty a na polskim cmentarzu tamże powiewa wielka białoczerwona flaga. Taka sama, jak ta wbita przez Wojewódzkiego w psie łajno.

Białoczerwona to kod wartości, walki o wolność, sprawiedliwość, solidarność. To sprawa miłości do ludzi, z tej ziemi i z każdej innej. Nie trzeba jej wywieszać ani honorować w dniu między 1 a 3 maja. Trzeba tę biel i czerwień codziennie czynić, pomagając rannym żołnierzom z Donbasu, rozdając chleb bezdomnym i głodnym, odwiedzając więźniów w aresztach. Z obrazu Miłosierdzia Bożego – tego promującego  słynną Koronkę – tryskają promienie, białe i czerwone.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.