STARA ŚPIEWKA DOBREJ MATKI

Słowo na Uroczystość św. św. Piotra i Pawła Środa 29 czerwca 2016 Nie zabijaj, nie kradnij, nie cudzołóż, nie mów fałszywego świadectwa, pamiętaj, abyś dzień święty święcił, czcij ojca i matkę swoją. Stara śpiewka, dobrze znana od stuleci, aż nudna.

Tę starą i znaną śpiewkę powtarza Kościół. Powtarza także równie dobrze znaną śpiewkę, że Boga trzeba miłować z całego serca, a bliźniego swego jak siebie samego, czyli bardzo mocno.

Dziś  uroczystość Piotra i Pawła, dwóch wielkich filarów Kościoła. Kościoła, który pomimo głośnych wezwań by zmienił starą śpiewkę, powtarza ją uparcie.

Pamiętam z dzieciństwa, jak po setnym chyba kazaniu mamy na temat takich czy innych wybryków protestowałem: „Mamo, weź już przestań, stale powtarzasz to samo …” Ale co ma zrobić matka? Może tylko z wiarą powtarzać mądre i dobre rzeczy swoim dzieciom, z nadzieją, że kiedyś zrozumieją.

Co ma zrobić Kościół, Matka naszej wiary? Powtarza tę swoją starą śpiewkę z przykazaniami i z miłością do Boga i ludzi. Powtarza z nadzieją, że zrozumiemy. Matka, jak to Matka, powtarza bez końca, bo tak to jest z miłością.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.