NIE CAŁY SIĘ W PROCH OBRÓCISZ

Kazanie na Środę Popielcową 10 lutego 2016 Jesteś prochem i w proch się obrócisz, posłyszy dziś wielu z nas w kościołach. Nie cały się w proch obrócisz.

W proch obrócą się nasze ciała, co nie powinno nas mocno martwić, bo do życia wiecznego otrzymamy nowe ciała, już odporne na rozpad. To będą te same (nasze) ciała, ale nie takie same, bo już sposobne na życie wieczne. Obrazowo, spójrzcie na swoje zdjęcia z dzieciństwa i na te współczesne, na jednych i drugich jesteście wy, ci sami, ale nie tacy sami.

Nie cały w proch się obrócisz. Pozostanie każde światło, jakie zapaliłeś w sercach innych ludzi, poprzez swoją myśl, inspirację, mądre i głębokie słowa. Pozostanie każda nadzieja, jaką rozpaliłeś w duszach ludzi, poprzez zrozumienie, współczucie i cierpliwe słuchanie. Pozostanie każda miłość, dawana w śmiechu czy łzach. Nie zmarnowałeś żadnej chwili jeśli ją przeżyłeś w miłości.

Pięć lat temu odszedł ś. p. Arcybiskup Józef Życiński, wiem, że w wielu z nas płonie światło, którym się dzielił. Nadzieja, którą uparcie rozsiewał i miłość, której uczył i którą czynił.

Nie cały się w proch obrócisz.

Itinerarium

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.