PRZYŚPIESZCIE!

Piątek 11 grudnia 2015 W naszej strefie geograficznej mamy teraz najkrótsze dni w roku, słońce zwleka się dopiero koło ósmej a zmyka zaraz po piętnastej. Ciśnienie uwielbia stany depresyjne co i nam się udziela, dużo chmur i mgieł, wietrznie i chłodno. A tu zaraz Boże Narodzenie.

Czytając opisy dotyczące historycznego Narodzenia Jezusa, znajduję tam zachętę do pośpiechu. Najpierw Maria „z pośpiechem” biegnie do Elżbiety, aby jej służyć (Łk 1,39), potem pasterze również „z pośpiechem” (Łk 2,16) biegną do stajni, aby zobaczyć Dziecko. Nawet u aniołów da się wyczuć żywsze tempo, ich skrzydła niemal strzępią się przy wychodzeniu i wchodzeniu do nieba (Łk 2,13-15). Jest ferwor, zryw, ogromne poruszenie, nowa energia.

To jest anielska i pasterska zachęta do przyśpieszenia właśnie teraz. Przyśpieszenia w porzucaniu zła, grzechu,  ciemności i biegu po radość, nadzieję i miłość. I to teraz, kiedy mamy tak ponure i długie noce i mroki. Teraz mamy w sercu wezwanie do pośpiechu, żeby się dołączyć do tych, którzy odkrywają obecność Boga między ludźmi. Nie wolno zaspać i spóźnić się, trzeba przyśpieszyć.

Itinerarium

27 responses to PRZYŚPIESZCIE!


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.