ZDJĄĆ KROWY I DZIEWCZYNKI Z WARKOCZAMI

Środa 19 sierpnia 2015

Do końca tego roku polskie drogi nadzorować będzie 400 fotoradarów, uruchomionych zostanie także 29 urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości i 20 kompletów urządzeń rejestrujących przejazd na czerwonym świetle, nie wiem ile będzie mobilnych urządzeń rejestrujących (czyli tzw. „sreberka”), na pewno dużo.

W ubiegłym roku na polskich drogach zginęły 3202 osoby. Na życie skutecznie targnęło się 6165 osób. Szkoda, że nie ma urządzeń rejestrujących nadejście decyzji o samobójstwie. W przedziale wiekowym 25 – 34, samobójstwo jest najczęstszą przyczyną śmierci (przed wypadkami komunikacyjnymi i nowotworami).

Temat poruszałem już tutaj: http://itinerarium.pl/2015/06/12/6165-polsko-czemu-zabijasz-siebie/#.VdN8uvntmko

Państwo polskie potrzebuje reform, które chroniłyby obywateli, więc ja mam apel do tych, którzy z różnych stronnictw prą na Wiejską, proszę patrzeć gdzie są największe zagrożenia.

A jeśli chodzi o rozwijane dotychczas z lubością akcje łupienia kierowców, to mam nawet jakieś podpowiedzi. Pierwsza, której nikt nie posłucha. Przekraczanie bezpiecznej prędkości nie zaczyna się od naciskania pedału gazu, zaczyna się w głowach kierowców, a stan głowy to kwestia edukacji i wychowania, w które inwestować nikt nie chce.

Druga podpowiedź, jechałem niedawno przez pewną znaną mi wieś, na początku której stoi znak „Uwaga na zwierzęta”, czyli popularna czarna krowa na żółtej tablicy. Przed laty w owej wsi był PGR (Państwowe Gospodarstwo Rolne) z hodowlą bydła, czyli krów, potem PGR padł, nie ma ani jednej krowy, a ze zwierząt domowych znajdzie się może z 15 kur, przy czym ich populacja maleje, bo koszt wytworzenia jaj oraz drobiu na rosół nie wytrzymuje konkurencji z hipermarketami (dziadkowie w wakacje odtwarzają wnukom śpiew koguta z MP3, co by klimat wsi dziatwa odczuła). Dwie wsi dalej stoi znak „Uwaga dzieci” (czyli słynny czarny chłopczyk goniący małą dziewczynkę z warkoczami), szkoły nie ma od lat 10, w jej miejscu stoi sklep, a sprzedawczyni mówi, że czasem musi gonić naprutego gościa, który zwinął Alpagę pod koszulą. I jakby ten znak zmienić ciut, że dziewczyna z warkoczami goni dryblasa, to byłoby po prawdzie.

Krów nie ma, szkoły padły, ale są maszty! Zdjąć te czarne krowy i ganiające się dzieci! Zdjąć! I pierdyknąć tam fotoradary, a przed nimi ograniczenie do 30 km/h. Niech wariat drogowy zwolni, popatrzy się na strzechy, nadziwi wsi urokami, a jak nie to niech zapłaci, dla większej pomyślności kraju!

Itinerarium

19 responses to ZDJĄĆ KROWY I DZIEWCZYNKI Z WARKOCZAMI


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.