BRONISŁAWIE KOMOROWSKI KTÓRY MYŁEŚ KIBLE MÓDL SIĘ ZA NAMI

 

Czwartek 6 sierpnia 2015

Bronisław Komorowski został przydzielony najpierw do karczowania drzew, potem do zbijania desek przy barakach obozowych a na końcu znalazł się w brygadzie czyszczącej kloaki. Skomentował to nawet dowcipnie:

– Czułem się jak na ambonie na oczach więźniów i dbałem o to, żeby kazanie dobrze wypadło. Myślę, że były to moje najlepsze kazania.

Dzisiaj co prawda Święto Przemienienia i smutna 70 rocznica zrzucenia pierwszej bomby atomowej na Hiroszimę, ale Polska żyje inauguracją nowej prezydentury Andrzeja Dudy. Uroczystość została poprzedzona licznymi nabożeństwami i mszami w intencji prezydenta elekta. Dołączam się i ja prosząc o błogosławieństwo dla nowego prezydenta przez wstawiennictwo Bronisława Komorowskiego. Jakkolwiek zabrzmi to dziwnie, ja codziennie modlę się za Polskę i nasze władze, często wzywam opieki polskich błogosławionych i świętych. Mam także nadzieję, że nasi władcy zechcą czerpać wzór i natchnienie ze swoich szlachetnych przodków, już przebywających w bliskim otoczeniu Pana Boga. Również z postawy Bronisława Komorowskiego.

Tak się złożyło, że miałem okazję spotkać się z każdym z dotychczasowych prezydentów mojej Ojczyzny po roku 1989, z wyjątkiem ś. p. Wojciecha Jaruzelskiego. Uważam, że każdy z nich kocha lub kochał Polskę i Polaków, każdy miał także pomyłki i słabsze chwile.

Jak już niejednokrotnie wspominałem w tym miejscu, słabo znamy naszą historię, a jeszcze gorzej wspaniałe postaci naszych błogosławionych i świętych. Błogosławiony ksiądz Bronisław Komorowski to niezłomny polski ksiądz, obrońca wiary i polskości na Pomorzu. Aresztowany przez hitlerowców, uwięziony w Stutthofie 2 września 1939 r. (tam głosił swoje kazania – czyli czyścił kible) i zamordowany strzałem w tył głowy w Wielki Piątek 22 marca 1940 roku. Jan Paweł II ogłosił go błogosławionym w roku 1999, jest jednym z patronów Gdańska, liturgiczne wspomnienie obchodzone jest 22 marca.

Błogosławiony Bronisławie Komorowski, módl się za Andrzeja Dudę. Módl się za Bronisława Marię Komorowskiego (dotychczasowego prezydenta), za ś. p. Lecha Kaczyńskiego i ś. p. Wojciecha Jaruzelskiego, za Lecha Wałęsę i Aleksandra Kwaśniewskiego. I za Polskę, i za nas, Polaków. Amen.

Itinerarium

45 responses to BRONISŁAWIE KOMOROWSKI KTÓRY MYŁEŚ KIBLE MÓDL SIĘ ZA NAMI


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.