POWIEM CI COŚ SMUTNEGO MOJA SIOSTRO UKRAINO

Wtorek 19 maja 2015

Chcę Ci coś powiedzieć siostro Ukraino. Coś bardzo ważnego. I coś bardzo smutnego.

Jesteś jeszcze młodą siostrą w naszej Rodzinie Narodów, masz dopiero 24 lata. Jesteś jeszcze bardzo młoda i może nie do końca rozumiesz jakie prawa panują w naszej Rodzinie. Opowiem Ci o czymś co sam widziałem i znam. Inna nasza siostra Czeczenia, chciała być wolna i niepodległa, prawie się jej to udało po dwóch wojnach (w 1994 i 1999 r.). Ale wtedy po zamachu na World Trade Center (2011) dwie największe siostry w naszej Rodzinie, Ameryka i Rosja umówiły się. Umówiły się, że Rosja pomoże Ameryce aby ta mogła skarcić Osamę bin Ladena i talibów, w zamian za to siostra Ameryka zamknie oczy na to, co siostra Rosja zrobi siostrze Czeczenii. Siostra Rosja obróciła w pył Grozny i inne miasta Czeczenii. Nasza mała siostra Czeczenia siedzi do dziś w klatce wielkiej siostry Rosji.

Opowiem Ci coś więcej moja siostro Ukraino. Jeszcze inna nasza siostra, Gruzja, też chciała i chce być wolna. Zapragnęła w roku 2008 zjednoczyć swoje pradawne części – Abchazję i Osetię Południową – z resztą kraju. Ale to nie było na rękę naszej wielkiej siostrze Rosji. Nasza moskiewska siostra wysłała czołgi i żołnierzy, a inne siostry w naszej rodzinie, wielka siostra Ameryka i wszystkie siostry europejskie miały akurat kryzys finansowy. Nie na rękę im było bronić bitej siostry Gruzji, więc szybko cała Rodzina Narodów zamknęła oczy. I teraz siostra Gruzja żyje, ale ma amputowane dwie ręce, tę abchaską i tę osetyńską. Kaleka, ale jeszcze żyje.

Moja droga siostro Ukraino, ja to wszystko widziałem i znam. I przepraszam, że mówię Ci prosto w oczy. Powiem Ci teraz moja siostro Ukraino rzecz bardzo smutną i bardzo ważną. Wiem, że nasza wielka siostra Rosja bije Cię i niszczy. Wiem, ale pamiętaj, że będziesz sama. Nasza wielka siostra Ameryka ma teraz problem z bratem Iranem, który się niebezpiecznie zbroi i zagraża stabilności na Bliskim Wschodzie. A zbroi się dzięki pomocy siostry Rosji. Zatem, moja siostro Ukraino, te dwie największe siostry w naszej Rodzinie, Rosja i Ameryka, już się dogadały. Siostra Ameryka (i reszta sióstr w Europie) zamkną oczy na to co siostra Rosja zrobi Tobie, a w zamian za to siostra Rosja nie będzie już zbroić Iranu.

Wiem co wielka siostra Rosja zrobi Tobie. Będzie Cię biła, kąsała, rwała, aż wreszcie stłamsi i wciśnie pod swój but. Ja to wiem i wszystkie Twoje siostry w Europie i Ameryce to wiedzą. Musisz zatem wiedzieć moja siostro Ukraino, że będziesz sama. Będziesz bita, ale żadna z innych Twoich sióstr w naszej Wielkiej Rodzinie Narodów nie będzie Cię broniła. Bo takie mamy zasady w naszej Rodzinie, w której liczą się tylko interesy. Jak bardzo będziesz krwawić wyślemy Ci lekarzy do opatrywania ran. Jak będziesz już bardzo głodna, zbierzemy dary i szczycić się będziemy pomocą humanitarną. Poślemy Ci też ekspertów od budowania demokracji i doradców we wszystkich sprawach. Będziemy pisać artykuły, nagrywać filmy i długo dyskutować o Twojej trudnej sytuacji. I będziemy Ci współczuć. Ale nie pomożemy Ci, bo takie mamy zasady w naszej Rodzinie Narodów. Będziemy robić to, co umiemy najlepiej czyli CZEKAĆ NA ROZWÓJ WYDARZEŃ.

Wiem, moja droga siostro Ukraino, że to, co piszę jest smutne i bolesne dla Ciebie. Ale musisz to wiedzieć. Będziesz sama i nikt Ci nie pomoże. Takie mamy zasady w naszej Rodzinie Narodów.

Itinerarium

23 responses to POWIEM CI COŚ SMUTNEGO MOJA SIOSTRO UKRAINO


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.