IMPULS NA NOWY TYDZIEŃ

Poniedziałek 18 maja 2015

Nikt nie przypuszczał, że ten  chłopak będzie wielkim człowiekiem. Nawet rodzice, Karol i Emilia i dorosły już brat Edmund. Z płaczu niemowlaków trudno wnioskować o ich karierze. Działo się to wszystko dokładnie 95 lat temu.

Dzisiaj tego dziecka wzywamy jako świętego Jana Pawła II, a w dniu urodzin był to mały Karol Wojtyła. Ten człowiek 2 czerwca 1979 roku zawołał w Warszawie, aby zstąpił Duch Święty i odnowił oblicze ziemi. I to wołanie spełniło się, odmieniając losy historii, nam Polakom rozpoczynając nową wolność do dziś trwającą.

Ten człowiek, już pod koniec życia łamiącym głosem powiedział w Toronto (2002) kilka zdań, które sobie i wam dedykuję jako impuls na nowy dzień i tydzień:

Pośród tylu niesprawiedliwości i cierpień ludzkość żywi nadzieję nowej cywilizacji pod sztandarem wolności i pokoju. Lecz dla takiego przedsięwzięcia potrzebne jest nowe pokolenie budowniczych, którzy kierując się nie strachem ani przemocą, lecz pilnymi potrzebami prawdziwej miłości umieją kłaść kamień na kamieniu, aby budować w mieście człowieka miasto Boga. Wam Bóg powierza, trudne, lecz doniosłe zadanie współpracy z Nim w budowaniu cywilizacji miłości.

Itinerarium

18 responses to IMPULS NA NOWY TYDZIEŃ


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.