STO PROCENT WOLI BOGA

Czwartek 23 października 2014

Czy Pan Bóg ma jakiś szczególny zamiar wobec mnie? Co jest Jego wolą dla mnie? Codziennie modlimy się „Bądź wola Twoja”. Jest w tym wezwaniu gotowość do zrobienia czegoś co proponuje Bóg i czego nie wypada (nie można!) odrzucić.

Najczęściej po woli Bożej spodziewamy się czegoś co jest niezgodne z naszymi pragnieniami, czegoś trudnego, nawet bolesnego, przed czym byśmy chętnie uciekli. Wolę Bożą rozumiemy jako zagrożenie dla naszego status quo. Wolimy urządzać sobie życie wedle znanych pomysłów niźli zdać się niepewność Bożej inwencji. Jeśli na dodatek wierzymy i znamy nieco historię, wiemy co kryło się za „wolą Bożą” – Abraham musiał opuścić ziemię rodzinną, Mojżesz zmagał się z wyprowadzeniem narodu z niewoli, Maria weszła w dziwny związek z Józefem, Jezus przyjął śmierć na krzyżu. Dlatego modląc się o spełnienie woli Boga w naszym życiu obawiamy się, że możemy źle na tym wyjść. W rzeczywistości mówiąc „Bądź wola Twoja” w głębi duszy dopowiadamy „ byleby wszystko było po staremu”.

Co jest wolą Boga wobec mnie, wobec każdego z nas? Przede wszystkim postępowanie według miłości, myślenie, wybieranie i działanie w miłości. Tak podpowiadają nam myśli, marzenia, tęsknoty i pragnienia, które są wewnątrz nas. Na wolę Bożą nie oglądajmy się ponad głowami, objawia ją w nas. Prawdopodobnie Pan Bóg mało kogo z nas zechce wysłać na Madagaskar do posługi trędowatym, za to częściej wzywa do przebaczenia żonie, mężowi, do większego zainteresowania dziećmi, do szybszych odwiedzin rodziców lub pójścia dzisiaj do spowiedzi. Każdy musi poszukać w swoich myślach, pragnieniach, tam jest wola Boża.

Bądź wola Twoja, niech zawsze myślę, wybieram i żyję według miłości.

 

Itinerarium

29 responses to STO PROCENT WOLI BOGA


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.