CZTERECH POLAKÓW PRZECIW UKRAINIE

Sobota 20 września 2014

Czterech polskich europosłów głosowało przeciwko ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej pomiędzy Unią Europejską a Ukrainą. Nie chcieli zbliżenia Ukrainy i Europy. Przypomnę, że kijowski Majdan (i wszystko co potem działo się za naszą wschodnią granicą) był wielotysięcznym wołaniem Ukrainy o możliwość jedności ze strukturami europejskimi.

Przeciwko temu głosowali Polacy: Robert Iwaszkiewicz, Michał Marusik, Janusz Korwin Mikke i Stanisław Żółtek (wszyscy z Kongresu Nowej Prawicy).

Mam emocjonalny stosunek do dążeń Ukraińców. Niedawno po raz kolejny odwiedzałem ich kraj. Rozmawiałem z rodzinami zabitych na Majdanie i poległych w rejonie Donbasu.  Znam wielu Ukraińców, których marzeniem jest Europa. Dziesięć lat temu to marzenie było w wielu polskich głowach, spełniło się.

Doskonale wiem, że droga Ukrainy do Europy jest jeszcze daleka. Bardzo mi jednak nie po drodze z tymi, którzy nie chcą Ukrainy w rodzinie europejskich narodów. Jakoś przykro, że są wśród nich także Polacy.

Za umową stowarzyszeniową UE – Ukraina głosowało 535 europosłów, przeciwko – 127, wstrzymało się – 35. Szczegółowe wyniki głosowania:

http://www.votewatch.eu/en/term8-eu-ukraine-association-agreement-with-the-exception-of-the-treatment-of-third-country-nationals-lega.html#/##vote-tabs-list-3

Itinerarium

10 responses to CZTERECH POLAKÓW PRZECIW UKRAINIE


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.