WSZYSTKIE KONIE POTRAFIĄ LATAĆ

Piątek 13 czerwca 2014

W dalekich Indiach i w dawnych czasach, pewien biedny ale roztropny chłop podpadł bardzo poważnie swemu panu, maharadży. I został skazany na śmierć. Uprosił pana jednak o rok zwłoki:

 

– Panie, daj  mi rok, a nauczę twojego konia latać!

 

Pan najpierw się roześmiał, ale potem się zgodził i skierował chłopa do stajni. Tam jeden ze sług zaczął drwić ze skazańca:

 

– Aleś ty głupi! Przecież nie da się nauczyć konia latać! Po co ta heca!

 

– Widzisz bracie – odrzekł chłop – rok to wiele dni. Może w tym czasie Bóg zechce zakończyć dzieje świata? Ja chciałbym to zobaczyć! Może w tym czasie Bóg zechce powołać naszego Pana na niebiańskie stepy? A może, wszak Bóg jest wszechmogący, da koniowi dar latania? Wreszcie, wiesz, nigdy w życiu nie miałem konia, mogłem go tylko podziwiać z daleka, a teraz będę mógł go codziennie głaskać, czesać i poklepywać. To wielkie szczęście dla mnie!

 

Historię tę czytałem dawno, piszę z pamięci. Nie wiem jak się skończyła, nieważne. Ważne jest to, żeby nigdy się nie poddawać, żeby chwytać się każdej szansy. I jeszcze, wybaczcie, konie nie potrafią latać? Kto to powiedział? Zapewne umieją, tylko nikt ich tego nie uczy! Dobry trener potrafi wszystko.

Itinerarium

21 responses to WSZYSTKIE KONIE POTRAFIĄ LATAĆ


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.