MIŁOŚĆ. ZRÓB TO.

Środa 28 maja 2014

Dość często piszę tu o miłości a nawet o Cywilizacji Miłości, niektórzy podpowiadają, że za często. Poniekąd i prawda, bo w moim przekonaniu miłość należy to kategorii spraw o których mniej się powinno mówić a więcej robić („Don’t talk about it, but just do it!”)

Wiem, że nasze myślenie, wyobrażanie i mówienie o miłości przesycone jest sentymentalizmem. Jawią się nam obrazki z przytulonymi parami na ławeczkach, nad nimi pachnie bez i koncertują słowiki; albo pocałunki na moście a potem jakaś kłódeczka (najbardziej zakuty most tego typu widziałem chyba w Rydze); albo „darmowe przytulanie” („free hugs”) na ulicach; albo dwójka staruszków pod parasolem idących wśród spadających jesiennych liści. Ok, to też, ale nie Przede Wszystkim.

Obrazy, które zamieściłbym jako ilustrację do Cywilizacji Miłości, to Czeczenka, która nielegalnie przekracza granicę Unii Europejskiej z dziećmi prowadzonymi za rękę; albo wolontariusze skuwający zmurszały tynk w jakimś domu po powodzi; albo kierowca zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych, przy którym stoją ludzie; albo kobieta wyciągająca dłoń po mały datek, bo choruje jej mąż.

Wiem, że lubicie obrazki, załączam kilka. Miłość jest możliwa. Just do it!

Zdjęcia na FB.

Itinerarium

18 responses to MIŁOŚĆ. ZRÓB TO.


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.