ZUPA ALBO BIGOS W DUŻYM GARZE

Sobota 9 listopada 2013

Duży gar zupy czy solidny termos z bigosem, to wcale nie tak mało. Wystarczy, wiem to z doświadczenia, dla 50-60 osób. Dzięki zupie, bigosowi czy innej gorącej strawie, nasze bezdomne siostry i bezdomni bracia wprowadzą w swój organizm dobrą porcję kalorii. Przy niskich temperaturach to bardzo ważne.

Nasz lubelski „Gorący Patrol” już od ponad tygodnia codziennie rozdaje wieczorne posiłki bezdomnym. Przy okazji, na ile się da, zmieniamy opatrunki, bo ręce i nogi bezdomnych wymagają maści i bandaży. Podczas patrolu rozmawiamy z ludźmi, wysłuchujemy dziesiątki poplątanych ludzkich historii, próbujemy zaszczepić pomysł na powrót do trzeźwości. Poza tym wszystkim, najważniejsze jest to, że jesteśmy razem.

W ciągu tygodnia w kwestii posiłków wspomaga nas zaprzyjaźniona szkoła, gotując więcej pomidorowej, forszmaku czy pulpetów. Gorzej jest w weekendy, kiedy szkolna stołówka nie działa. Dlatego marketing Radia eR 87,9 FM, współpracujący z Gorącym Patrolem, rozesłał pisma do lubelskich barów i restauracji z zaproszeniem do wsparcia akcji. Pochwalę te z nich, które już od dziś chętnie zaoferowały gorące posiłki: Hotel i Restauracja „Lwów” zafundowały bigos myśliwski, Gospoda „Sielsko Anielsko” sowity gar treściwej zupy, a „Zajazd pod Gwiazdami” nie wiem dokładnie co. Kilka innych się zastanawia, a tylko jedna (znana i zasobna) odmówiła.

Przyznaję, że na dzisiaj nie mamy jeszcze rozwiązania na poniedziałek 11 listopada, ale zachęcam kogoś kto ma jakieś możliwości do uczczenia rocznicy odzyskania Niepodległości. Gar zupy czy bigosu na Niepodległość! Piszę całkowicie serio.

Na moim profilu FB znajdziecie dzisiaj kilka zdjęć z Patrolu. Nic w tym z autopromocji, to tylko prawda o  świecie obok nas. Potrzebujemy przed nadejściem mrozów ciepłych czapek, rękawic, szalików i głównie męskich butów, które rozdamy naszym przyjaciołom bez domu. Nie muszę dodawać, że chodzi o rzeczy w dobrym stanie.

Itinerarium , , , , , ,

15 responses to ZUPA ALBO BIGOS W DUŻYM GARZE


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.