DOBRE RZECZY O LUDZIACH

Poniedziałek 28 stycznia 2013

Przypuszczam, że może niekiedy zaglądacie na tzw. portale plotkarskie i strony gazet zwanych niegdyś (i słusznie) brukowcami, a dziś wdzięcznie tabloidami. Spotkacie tam przeważnie teksty źle mówiące o ludziach. Bez zażenowania wyciąga się tam – ale także w niektórych telewizjach i radiostacjach – ludzkie słabości, upadki i pomyłki. Dość powszechne jest także publikowanie sensacji, oskarżeń i insynuacji, a także prostackich kłamstw.
Przyznaję, że raz za radą kogoś obeznanego zajrzałem na jeden z portali plotkarskich, a chyba dwukrotnie – z konieczności prawie – obejrzałem witryny dwóch najbardziej popularnych tabloidów. Ktoś ze znajomych twierdzi, że wystarczy rano przejrzeć te strony i wiadomo, co będzie tematem dnia w mediach. Nie przekonuje mnie to. Mam zupełnie estetyczny motyw, dla którego omijam wspomniane portale. Nie będę tarzał się w błocie i gównie, choć to modne dziś. Po prostu nie umiem być świnią.
Od dłuższego czasu prowadzę osobistą kampanię mówienia dobrych rzeczy o ludziach. Nic nie jest w stanie zmienić mojego głębokiego mniemania, że ludzie są dobrzy, choć przytrafiają im się historie głupie, a nawet czasami złe. W tej kampanii podtrzymuje mnie postawa Jezusa, który rzeczywiście znajdował najpiękniejsze rzeczy w złodziejach, obdartusach, prostytutkach i tchórzach. Ludzie są do kochania i podziwiania, nie do oskarżania i znieważania.

Itinerarium , , , , , , , ,

1 response to DOBRE RZECZY O LUDZIACH


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.