DIABEŁ NIE JEST GŁUPI

DIABEŁ NIE JEST GŁUPI
Poniedziałek 31 grudnia 2012 Sylwestra

Diabeł najbardziej dba o to, żebyś nigdy nie miał czasu dla siebie samego. To jest jego nieustanna troska, jego wielka sprawa, jego najwłaściwszy interes.
Jeśli miałbyś czas dla siebie, mógłbyś zacząć wchodzić do swojego wnętrza, do serca, a to jest jedyne pewne miejsce gdzie możesz spotkać żywego Boga. I diabeł dobrze o tym wie. I dlatego robi wszystko, abyś nieustannie był na zewnątrz tej najświętszej bazyliki, jaką jest twoje serce, abyś nie znalazł czasu na wędrówkę w głąb siebie samego. Z tego powodu diabeł chce, abyś jak najczęściej robił zakupy albo o nich myślał. I żeby pragnienie kolejnych nowych rzeczy wciąż cię nurtowało, żebyś myślał, skąd wziąć na to pieniądze. Niewinnie włączasz telewizor, klikasz kanały, jeszcze ten i jeszcze tamten. Telewizor jest dobrą i wspaniałą rzeczą, ale diabeł tak się nim posługuje, abyś trwał przy nim jak najdłużej i nawet nie pomyślał o chwili dla siebie samego. Nie ma złych rzeczy na tym świecie, diabeł ma w arsenale pokus tylko dobre i piękne rzeczy. Siadasz do komputera, jeden portal, poczta z mailami, Facebook, jeszcze jedna gra, poczatować też nie grzech. Cudowna rzecz ten Internet, ale diabeł zrobił z niego magnes, abyś przypadkiem nie zechciał odwiedzić żywego Boga, który mieszka wewnątrz ciebie.
W interesie diabła jest to, abyś nie miał czasu dla siebie samego, abyś cały czas był na zewnątrz. Żebyś nieustannie coś włączał i wyłączał, myślał o zakupach, przecenach, śledził losy bohaterów seriali, żebyś klikał, resetował i otwierał pliki. I żeby na myśl nie przyszła ci choćby krótka pielgrzymka do własnego wnętrza. Żebyś nie odwiedził tego najbogatszego i najpiękniejszego miejsca, jakim jest twoje serce.
Dziś w modzie są egzorcyzmy, najlepiej z fajerwerkami w postaci walki z demonami przy użyciu silnych ramion. Opowiadano mi niedawno wyjątkowy egzorcyzm, gdzie delikwenta trzymało dziesięciu mężczyzn w trakcie torsji. Niezła akcja, ale ja myślę, że egzorcyzmy trzeba odprawiać przed każdą wizytą w galerii handlowej, przed włączeniem komputera i telewizora. Diabeł nie jest głupi.
Całe Boże Narodzenie, żywy Bóg, to kwestia wędrówki do głębi swojego serca, tam, gdzie można Go spotkać („Czyż nie wiecie o samych sobie, że Jezus Chrystus jest w was?” – 2 Kor 13,5). Strategia szatana polega na tym, abyś nigdy nie zaglądał do siebie samego.
Kończę ten rok z życzeniem, abyś miał czas dla siebie samego. To święty czas, w którym spotykasz żywego Boga.

Itinerarium , , , , , , , , , , , , , , ,

2 responses to DIABEŁ NIE JEST GŁUPI


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.