ZAPRACOWANE ANIOŁY

wtorek 2 października

Nie mam specjalnych powodów, aby wątpić w aniołów stróżów, dziś ich święto. Nie mam powodów, aby wątpić, że istnieją i zajmują się swoją robotą.
Nawet przypuszczam, że aniołowie stróżowie mają dziś dużo więcej roboty niż kiedyś. Muszą częściej stawać przy łóżkach ciężko chorych i samotnych, bo nie ma tam ich dzieci, wnuków i innych najbliższych. Aniołowie muszą coraz częściej ocierać łzy dzieci, wysyłanych do Pogotowia Opiekuńczego i bardzo dziwnych Domów, najdziwniejszych Domów na świecie. Nazywamy je Domami Dziecka choć są to Hotele dla Porzuconych. Aniołowie muszą coraz częściej zajmować się bardzo samotnymi ludźmi, z którymi nikt nie chce rozmawiać. Wieczorem, kiedy bardzo samotni ludzie zasypiają, aniołowie gaszą rozgadane telewizory i myją szklanki po piwie. Aniołowie coraz częściej siadają przy zrozpaczonych, aby po swojemu zapłakać do spółki z nimi. Aniołowie coraz częściej są jedyną Trzecią Istotą pomiędzy Umierającym a Śmiercią.
Wyczytałem i wiem, kiedy pojawili się aniołowie i dlaczego być muszą:

Rzekł Kain do Abla, brata swego: «Chodźmy na pole». A gdy byli na polu, Kain rzucił się na swego brata Abla i zabił go. Wtedy Bóg zapytał Kaina: «Gdzie jest brat twój, Abel?» On odpowiedział: «Nie wiem. Czyż jestem stróżem brata mego?» (Księga Rodzaju 4,8-9)

Od kiedy człowiek przestał być stróżem swojego brata, Pan Bóg stworzył Aniołów Stróżów. I od tamtej pory Aniołowie Stróżowie są coraz bardziej zapracowani.

Itinerarium , , , ,

1 response to ZAPRACOWANE ANIOŁY


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.