TWÓJ SEN O PRZYSZŁOŚCI

Czwartek 31 maja 2012

Nie krzycz tak głośno! Ile razy słyszałeś takie upomnienie? Chodzi o przywołanie do porządku, powrót do normy, bo krzyk jest czymś niewłaściwym, czymś co burzy jakiś spokój (niekoniecznie potrzebny). Co się tak wydzierasz!
Nie śmiej się tak głośno! Zbyt głośny i perlisty śmiech wywołuje także często reakcję niechęci. Nie wolno się śmiać za głośno, to niestosowne, niekulturalne, może nawet nieprzyzwoite.
Może uznacie to za przesadę, ale mam mocne wrażenie, że daliśmy się wcisnąć w schemat średnich reakcji, umiarkowanych zachowań.
Trzydzieści pięć lat temu (niedawno) słuchałem Sex Pistols i ich sztandarowego „Anarchy in UK”. Co za jazgot! Koszmar! Jak możesz tego słuchać! Muzyka nie jest Biblią, ale tam usłyszałem proroczy werset: Your future dream is a shopping scheme, Twój sen o przyszłości to lista zakupów. To nie zostało zaśpiewane, to zostało wykrzyczane, albo raczej wypunkowane (od: punk).
I prawda, i sens, i miłość i wszystko, co ważne – tak myślę – czasem potrzebuje głośnego krzyku, perlistego śmiechu i porzucenia przyzwoitości. Inaczej pozostaje nam przyszłość z listą zakupów.

Itinerarium , , , , , ,

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.