SZESNASTEGO LUTEGO

Czwartek 16 lutego 2012

No i mamy Tłusty Czwartek. Ważne Święto, bo posmakujemy nad miarę pączków. Za parę dni powetujemy sobie tę rozpustę posypaniem popiołem na włoski (jak kto ma) . I wybije nam Środa Popielcowa.
Potem też będą Wielkie Dni. Palmy na niedzielę 1 kwietnia, bo to Palmowa. A jak ktoś mniej liturgicznie patrzy na życie, to będzie mógł fetować Prima Aprilis. Też fajna sprawa. Potem gruchnie Wielki Tydzień i Wielka Noc. Ale uciechę większą mamy w Lany Poniedziałek.
Co tydzień mamy Wolne Soboty, więc i to jest powód do radochy. Szperając w kalendarzu dodajmy także wolne w Trzech Króli, Pierwszy Maja, Trzeci Maja, Pierwszy Czerwca i Pierwszy Listopada. A przecież i Pierwszy Dzień Wiosny można opić. I Pierwszy Dzień Wakacji. I nie zapomnijmy o Pierwszym Września, kiedy chodziliśmy/chodzimy/ pójdziemy znów do szkoły!
Walentynki, Dzień Matki, i Babci, Barbórka, Dzień Wojska Polskiego, Rocznica Zwycięstwa pod Grunwaldem, Boże Narodzenie, Zielone Świątki, Boże Ciało, Nowy Rok, rocznica ślubu, urodziny, imieniny! Tyle świąt!
Najbardziej uroczyste dni przed tobą. Kiedy masz Dzień Szczęścia? Szesnastego lutego?

Itinerarium , , , , , ,

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.