WĘDROWANIE DROGAMI ŚWIATŁA

3-5 lutego
Polesie Lubelskie

Na Polesiu już coraz głośniej o wiośnie…Do tej kalendarzowej pozostało jeszcze kilkadziesiąt dni, ale już dziś można ją poczuć za sprawą wydłużającego się dnia i światła, którego ciągle przybywa.

Luty to bardzo gorący czas. Cała przyroda intensywnie przygotowuje się na przyjście cieplejszych dni. Puszczyki wysiadują jaja, niedługo też przyjdą na świat maleńkie sarny i jelenie. Trwa nieustanny festiwal życia i radości!

Polesie. Warto się na nie wybrać, aby doświadczyć nadchodzącej wiosny.  Po takie doświadczenia udamy się już w pierwszy weekend lutego. Przejdziemy drogami i bezdrożami, trasy powiodą nas przez mało uczęszczane, zapomniane poleskie szlaki. Zaplanowaliśmy kilkanaście kilometrów marszu pośród niesamowitych mglistych, krajobrazów. O tej porze roku na Polesiu dostrzec można wygłodniałe, podchodzące na skraj lasu łosie, podziwiać szybujące w przestworzach orły, a wieczorem słuchać pohukiwania zakochanych w sobie po uszy sów.

Przejdziemy wśród różnorodnych, połączonych w harmonijną całość krajobrazów. Będą łąki, torfowiska, jeziora, lasy i pola…A wszystko to osnute malowniczymi, zimowo-wiosennymi mgłami.

Zakwaterowanie i posiłki w ośrodku sióstr Nazaretanek w Wytycznie.
Rozpoczynamy w piątek 3 lutego o godz. 18.00, zakończenie w niedzielę 5 lutego ok. 16.00. Szczegółowy program przesyłamy po otrzymaniu zgłoszenia. Mamy ograniczoną liczbę miejsc  noclegowych, w związku z tym o zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń. Na zgłoszenia czekamy do 1 lutego.

Wszystkie informacje: justynaorlowska84@gmail.com

Organizator: Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek w Wytycznie

Rozważania poprowadzi ks. Mietek Puzewicz

Inne, Rekolekcje , , , , , , ,

Comments are closed.