PO MĄDROŚĆ WCZEŚNIE RANO

Czwartek 4 sierpnia 2011

 

Za piętnaście tysięcy złotych można operacyjnie dokonać w Poznaniu korekty krzywych nóg (obydwu naraz). Trzy miesiące leży się po takim zabiegu, najpierw z kończynami w gipsie, potem jeszcze rehabilitacja. Po wszystkim pozostają nieznaczne blizny o długości najwyżej dwóch centymetrów.

Laserem można usunąć piegi. Z nosa pozbędziemy się ich za 250 zł, z policzków za 350 – 450 zł a z całej buzi, jak jest ich wiele, za równy tysiąc. Za dwa tysiące można prawdopodobnie zlikwidować pocenie się stóp. Za niecałe trzy tysiące odstające uszy będą ślicznie przylegać do głowy, zaraz po dwóch tygodniach.

Panta rhei  (wszystko płynie, zmienia się), mniemał Heraklit, nie wziął jednak pod uwagę ludzkiej głupoty, która jest niezmienna,  aczkolwiek aktualnie wykazuje tendencję rosnącą.

Biblia radzi, że mądrość posiąść można wstając wcześnie rano. Podpowiada także, że wierny przyjaciel jest lekarstwem życia. I że do Królestwa Bożego wchodzi się przez ciasną bramę. Zapisano w niej też, że lilie polne, które ani przędą ani na operacje chirurgiczne nie chadzają, są tak piękne, że niczym przy nich jest Prada, Louis Vuitton i Donna Karan. Stara dobra Biblia.

Itinerarium , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.