Pełnia Lata na złotym Polesiu

Pełnia Lata na złotym Polesiu
6-7 sierpnia 2011
sobota – niedziela
Polesie Lubelskie

„Ty nawiedziłeś ziemię, przygotowałeś nam zboże, rok uwieńczyłeś dobrami, gdzie przejdziesz, wzbudzasz urodzaj” (Ps 65) – to motto kolejnej, tym razem letniej wyprawy po zapomnianych nieco bezdrożach
Polesia Lubelskiego. Będziemy wędrować pośród przepięknych krajobrazów. Początek sierpnia to pełnia lata na Polesiu, wiele złotych kolorów, czas żniw, bociany sposobiące się do odlotu, klucze żurawi przecinające krzykiem ciszę wieczorów, rześkie poranki z koncertami nieznużonych ptaków. Jest co podziwiać!

Zaplanowaliśmy kilkanaście kilometrów marszu niesamowitymi trasami, z mszą świętą w plenerze, ogniskiem i prezentacjami flory i fauny odwiedzanych terenów.
Przejdziemy trasami wśród pól i torfowisk, poprzez bory bagienne, śródleśne uroczyska i ukwiecone łąki. Na Polesiu znajdziemy blisko tysiąc gatunków roślin, niektóre wyjątkowo rzadkie (aldrowanda pęcherzykowata, brzoza czarna, wierzba lapońska, obuwik pospolity, gnidosz królewski). To kraina pól, lasów i jezior, prawdziwe królestwo majestatycznych bielików i ostoja znajdujących schronienie w trudno dostępnych ostępach łosi. Przy odrobinie szczęścia w ciągu dnia zobaczymy charakterystyczne dla tutejszych pól „sejmiki bocianie”, a wieczorem klucze żurawi wracających na nocleg pośród bagien.

Każdy uczestnik otrzyma przewodnik na trasę wędrówki, zawierający treści duchowe, historyczne i przyrodnicze. W określonych miejscach będzie również fachowy komentarz.
Zakwaterowanie i posiłki w ośrodku sióstr Nazaretanek w Wytycznie. Rozpoczynamy w sobotę 6 sierpnia o godz. 9.00, zakończenie w niedzielę 7 maja ok. 17.00. Szczegółowy program przesyłamy po otrzymaniu zgłoszenia. Niepełnoletni dostarczają zgodę rodziców. Mamy 24 miejsca noclegowe, w związku z tym o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Na zgłoszenia czekamy do 1 sierpnia.

Organizator: Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek w Wytycznie
Rozważania na trasach poprowadzi ks. Mietek Puzewicz

Informacje i zapisy: Justyna Orłowska
justynaorlowska84@gmail.co​m

 

Inne , , , , , , , , , ,

Comments are closed.