CENA WIARY

Czwartek 7 lipca 2011

 Han spędził w obozie pracy siedem lat. Pracował tam po 18 godzin, jadał niewiele dwa razy na dzień. Trafił do obozu za to, że rozmawiał o Ewangelii, a właściwie przysłuchiwał się, co na jej temat mówił mu Sung. Sung prawdopodobnie od razu został skazany na śmierć. To obrazek z Korei Północnej, gdzie chrześcijanie są uznawani za wrogów państwa.

Baisi, mieszkanka jednej ze wsi na wschodzie Indii przyjęła chrzest, ale nie spodobało się to sąsiadom. Została wyciągnięta w pole i zgwałcona, a jej mąż pobity do nieprzytomności. Trwają przy chrześcijaństwie nadal, choć musieli ratować się ucieczką i obecnie przebywają w obozie dla uchodźców.

Korea Północna, Iran, Afganistan, Arabia Saudyjska, Somalia, Malediwy, Jemen, Irak, Uzbekistan, Laos. To pierwsza dziesiątka krajów, gdzie najbardziej prześladowani są chrześcijanie.

Cena wiary bywa wysoka. Hu Ying w Chinach otrzymał karę dożywocia za przyznawanie się do katolicyzmu, a Shaiboub Wiliam Arsal w Egipcie skazany został na 38 lat przymusowej pracy za przejście na katolicyzm z islamu.

Parę dni temu we Wrocławiu grupa freelancerów i artystów zorganizowała w jednym z klubów zbiorowe wystąpienie z Kościoła. Taki tam wesoły, klubowy happening. Cena wiary bywa i niewielka.

Itinerarium , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.